Wkrocz w skórę śmiertelnika z Dominium i zostań Legendą.

IndeksFAQRejestracjaZaloguj

Share | 

Poszukiwania graczy.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gość
Gość

PisanieTemat: Poszukiwania graczy.   Sro Sty 20, 2016 8:53 am

Ostatnimi czasy zająłem się poszukiwaniem nowych źródeł graczy dla Diviny.
Forum nam trochę przymarło i bez naszej pomocy, obawiam się, zamilknie zupełnie.

Przeszukałem trochę internety i zarejestrowałem się na kilku forach o tematyce RPG w celu zareklamowania naszej małej zabawy. Tutaj jednak pojawia się spory problem.
Większość forów jest samowystarczalna. Oznacza to, że dają graczom wystarczająco narzędzi, aby ci mogli swobodnie bawić się tylko w ich zakresie, bez konieczności współpracy z innymi serwisami. Admini są też nieprzychylni do pomysłu zapraszania na obce fora nawet z poziomu wolnych wątków tj. Off-topic, Karczma, Autorskie RPG itp.

Lista adresów forów, na których się zarejestrowałem: strefarpg.net, sesjerpg.pl, lastinn.info, forum.gildia,pl, ssrpg.pl, forum.polter.pl

Zwróciłem się też ku stronom rankingowym (TOP X), aby zobaczyć na jakich zasadach działają. Część z nich jest darmowa i wspiera rankingi gier PBF. Wprawdzie trudno jest w nich o pierwsze pozycje, ale jeśli ktoś aktywnie szuka gry podobnej do Diviny, to zwiększy to jego szanse na jej znalezienie.

Z obydwu tych przypadków wynika jednak jedna potrzeba. Jeśli chcemy współpracy z innymi stronami, musi ona być obustronna. Od admina Strefy Forumowych RPG otrzymałem taką odpowiedź:

Vrai napisał:
Cześć Mezjan,

piszę z ramienia moderacji forum, dzięki temu, że L'riot utworzył nową konwersację, gdzie mogę się wypowiedzieć.
Niestety nie możesz ogłosić naboru do sesji odbywającej się poza Strefą Forumowych RPG w taki sposób, jak przeprowadza się rekrutacje do sesji na naszym portalu, tj. przez rekrutacje i fora, na których rekrutuje się graczy. Wynika to z tego, że Strefa została stworzona jako miejsce, gdzie można pograć w RPG w Internecie. Nasza strona umożliwia spotkanie ludzi, którzy mają podobną pasję i chcą pograć, a my im to umożliwiamy. Nie jesteśmy jednak serwisem, które służy zamieszczaniu ogłoszeń: mam gdzieś w Internecie/mieście X fajną sesję i chcę ją poprowadzić, chodźcie ze mną!

Jeśli prowadzisz RPG na innej stronie, to, jak zauważył L'riot, możemy nawiązać współpracę na zasadach przewidzianych w Regulaminie. Oznacza to, że umieszczasz na podforum Współpraca temat poświęcony Twojej grze, razem z linkiem, informacją o tym, że poszukujesz graczy itd. Jedynym warunkiem, który musisz spełnić jest to, żeby na Divinii w jakiś sposób (przyjęty na Twoim forum) pojawił się link do Strefy - w zależności od zwyczaju w temacie z linkiem, na stosownym podforum lub poprzez banner.

Założenie tematu w Karczmie w wypadku, w którym tak naprawdę chcesz znaleźć graczy na inne podforum nie jest właściwym rozwiązaniem.

Pozdrawiam,
Vrai

Oznacza to że potrzebujemy paska z banerami i działu z informacjami o współpracy. Dzięki takim rozwiązaniom będziemy mogli nawiązać współpracę zarówno z innymi forami, jak również toplistami.

Co wy na to? Jakieś sugestie, pomysły, inne wnioski?
Powrót do góry Go down

Poszukiwania graczy.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1